Battlefield 4

battlefield4

Battlefield 4 mimo swojej premiery ostatniego października 2013 roku nadal jest atrakcyjną pozycją dla graczy oraz miłośników całej serii Battlefield. Tytuł wydawany przez Electronic Arts na komputery PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360 doczeka się niebawem swojej młodszej siostry.

Mowa jednak nie o dodatku do gry, bynajmniej nie takim wprost. Chodzi bowiem o książkę opartą na motywach gry. Battlefield 4: Odliczanie do wojny to kolejna pozycja duetu Andy’ego McNaba i Petera Grimasdale’a którzy postanowili opisać kultowe zmagania Battlefield.

Ciekawostką jest miejsce akcji książki czyli Państwo Środka – Chiny i jej największe miasto Szanghaj. Ciekawe jest o tyle iż chińskie Ministerstwo Kultury oficjalnie zabroniło udostępniania gry Battlefield 4 i uznało jej sprzedaż za nielegalną.

Chińscy gracze muszą żałować, gdyż gra posiada w sobie wiele emocji i przynosi masę dobrej zabawy. Oczywiście nie jest to zabawa dla głównego bohatera czyli Daniela Reckera, członka oddziału amerykańskiej jednostki „Grabarze”. Poruszamy się w ciężkich realiach Chińskiej Republiki Ludowej gdzie spotkamy np. kandydata na prezydenta Chin Jin Jie czy agenta CIA Lazlo Kovic’a.

Jeśli mamy chęć na prawdziwe wyzwanie to warto zagrać w trybie wieloosobowym, który oferuje trzy frakcje: USA, Chiny i Rosję oraz niesamowitą ilość wspólnych graczy. 64 współtowarzyszy może wraz
z nami rozprawiać się z wrogimi wojskami co po prostu podnosi grywalność Battlefield 4 do niezwykle wysokiego poziomu, praktycznie nieosiągalnego dla innej gry typu first-person shooter.

Gra posiada kilka wydań, każde dostępne jest na nowoczesnej platformie dystrybucji gier i komiksów – CDP.pl na której to możemy zakupić podstawową wersję gry, jej dodatek Battlefield 4: Chińska Nawałnica bądź od razu całość w postaci edycji Battlefield 4 Premium. Ta ostatnia pozycja zawiera w sobie dodatkowe bonusy oraz płatne DLC a do tego znajduje się w znakomitej cenie 154,99zł.

To 25zł taniej niż standardowa cena a dostępność reguluje tylko łącze internetowe oraz jego przepustowość w celu pobrania na swój dysk.